19.12.2017

SPOTKANIE WIGILIJNE

W dniu 15 grudnia 2017r. w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia podopieczni Dziennego Domu Pobytu „Senior” w Kozienicach spotkali się przy wigilijnym stole. Wspólnie z władzami miasta Kozienice seniorzy zasiedli do pięknie udekorowanego stołu, na którym nie zabrakło wigilijnych potraw. Tradycyjnie rozpoczynając modlitwą podopieczni wysłuchali serdecznych życzeń od Wiceburmistrz Gminy Kozienice Pani Małgorzaty Bebelskiej oraz Prezes Fundacji „Hospicjum – Razem Możemy więcej” Pani Kamilli Brodzik. Panie życzyły przede wszystkim zdrowia bo to jest najważniejsze, pogody ducha oraz wiele radości w codziennym życiu. Nastrój świąteczny towarzyszył każdemu, a specjalnie na tą okazję przygotowana prezentacja z działalności Domu SENIOR wprawiła w nie lada wzruszenie. Oj łezka zakręciła się w niejednym oku....

VI Charytatywna Sztafeta Andrzejkowa

Bardzo nam miło zakomunikować, iż już VI 24-godzinna Charytatywna Sztafeta Andrzejkowa dobiegła końca. Zakończyła się wielkim sukcesem biegacze wspólnie przebiegli 2031,3 km. WIELKIE BRAWA, bez Was nie odnieślibyśmy sukcesu. Wspólnie zebraliśmy 14154 zł. Jeszcze raz przypomnijmy zbieraliśmy dla podopiecznych Fundacji
„Hospicjum – Razem możemy więcej”. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przemierzali kilometry biegnąc, idąc czy nawet jadąc na rolkach. Oczywiście nie było by sukcesu bez Naszych wspaniałych sponsorów, którzy dodatkowo opłacając konkretne godziny sztafety, przyczynili się do uzbierania takiej kwoty.

27.11.2017

Andrzejki w Dziennym Domu Pobytu SENIOR

Miło nam poinformować Państwa , iż w dniu 23 listopada 2017 r. Nasi podopieczni miło spędzili wieczór andrzejkowy.

SPOTKANIE Z OPERETKĄ

W środę 8 listopada 2017 r. o godzinie 10 seniorzy spotkali się jak zawsze w miłej i ciepłej atmosferze. W tym dniu zagościł u nas Pan Mirosław Biedruna. Specjalnie dla nas zaprezentował fragment spektaklu operetkowego pt: „Żołnierze Królowej Madagaskaru” ze słowami Juliana Tuwima, z podkładem muzycznym Tadeusza Sygietyńskiego. Radość naszych podopiecznych była ogromna. Spotkali się z człowiekiem o ciepłym sercu. Pan Mirosław przyjechał do nas i pokazał, że można być bardzo zaradnym i aktywnym pomimo swoich trudności z poruszaniem się. Mirosław Biedruna od wielu lat jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej; emerytowany wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Kozienicach, muzyk, gawędziarz. Przez wiele lat prowadził "Wieczory z operetką" w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice.

24.10.2017

JESIENNE SPOTKANIE SENIORÓW PRZY OGNISKU

Swoimi działaniami wychodzimy również poza ośrodek. W dniu 20 października 2017r., zorganizowaliśmy ognisko, które odbyło się na terenie Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wspólne pogawędki, kiełbaski oraz piękna pogoda spowodowały, że było to mile spędzone przed południe. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym ogniskiem, na którym wszyscy piekli kiełbaski. Nie zabrakło też tańców i śpiewów, a o dobrej zabawie świadczyły promienne uśmiechy na twarzach uczestników.

Dzienny Dom Pobytu SENIOR

„… A tu prawo do miłości każdy ma,
póki serce bije, póki życie trwa.
I ma prawo do miłości,
do rozrywek, do radości,
choć włos siwy, chociaż ręka drga …”

– Weronika Garcarz

Fundacja "Hospicjum - Razem możemy więcej" Od 1 lipca 2017 prowadzi w Kozienicach Dzienny Dom Pobytu dla seniorów dzięki środkom finansowym z budżetu Gminy Kozienice. Utworzenie Domu „Seniora” jest odpowiedzią na problem rosnącej w społeczności lokalnej liczby seniorów, w tym osób z chorobami. Ośrodek powstał w budynku, przy ul. Radomskiej 36, wsparcie polega na zapewnieniu osobom starszym i samotnym opieki od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-12:00.

29.09.2017

Zbiórka Makulatury

Fundacja „Hospicjum – Razem możemy więcej” organizuje zbiórkę makulatury w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu ryckiego. Celem akcji jest zbieranie środków finansowych na pomoc podopiecznym fundacji. Ponadto Nasza Fundacja zajmuje się zachęcaniem oraz zainteresowaniem młodzieży aby nieśli bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Podniesienie świadomości społecznej oraz uwrażliwienie na chorobę i cierpienie osób nierzadko żyjących w tak bliskim otoczeniu. Oczywiście przewidziane są również nagrody dla tych, którzy przyniosą najwięcej papieru.

ZAKOŃCZENIE WAKACJI 4 WRZEŚNIA 2017 R. WYSPA WISŁA

Zakończenie wakacji 2017r.

2 września 2017 r. w obiekcie Wyspa Wisła w Stężycy odbyło się pożegnanie lata.

Nie mogło zabraknąć również Fundacji „Hospicjum – razem możemy więcej”. Imprezie towarzyszył cel charytatywny, pomiędzy występami artystów można było aktywnie uczestniczyć w licytacji przeróżnych gadżetów. Dochód z licytacji przekazano na konto fundacji. Wyspa Wisła przekazała również część przychodów ze sprzedaży biletów.

01.08.2017

REALIZOWANE PROJEKTY W KOZIENICACH

Fundacja „Hospicjum - Razem możemy więcej” wspólnie z Gminą Kozienice  od czerwca 2017r. prowadzić będzie projekty przeznaczone dla osób starszych dotkniętych chorobą nowotworową. Podopieczni będą mogli skorzystać z Dziennego Domu Pobytu „SENIOR”, Opieki krótkoterminowej, Opieki długoterminowej.

26.06.2017

FINAŁ AKCJI ŻONKIL 4 CZERWCA 2017 r. WYSPA WISŁA

W dniu 4 czerwca 2017 roku odbył się już II FINAŁ AKCJI ŻONKIL, uczestnicy dzięki zaproszeniu przez władze Gminy Stężyca mogli spotkać się na terenie obiektu Wyspa Wisła w Stężycy.

Przypomnijmy iż spotkanie dotyczyło charytatywnego biegu na odległość 5 kilometrów oraz 2,5 kilometrowy Nordic Walking. Cały dochód z imprezy przekazany został na rzecz Fundacji Hospicjum „Razem możemy więcej”.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowały:Pani Beata Siedlecka - Burmistrz Miasta Dęblin, Pani Magdalena Woźniak – Zastępca Burmistrza Ryk.