27.09.2016

REALIZOWANE PROJEKTY FUNDACJI

Szanowni Państwo!

Jest nam miło podzielić się informacją, że nasza Fundacja współpracuje z Gminą Kozienice w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej ochrony i promocji zdrowia „Działania na rzecz osób przewlekle chorych” oraz „Działania edukacyjno-profilaktyczne promujące zdrowy styl życia mieszkańców Gminy Kozienice”.

Ponadto realizujemy projekt Banku BGŻ Paribas Spółka Akcyjna „Profesjonalny wolontariat osób bezrobotnych i uczniów szkół średnich w społeczności lokalnej- integracja i reintegracai w lokalnej społeczności osób zagrożonych wykluczeniem społecznym dla gmin wiejskich i miejskich: Ryki i Kozienice”.

Przebieg i efekty projektów będziemy przedstawiać na naszej stronie.

29.06.2016

PODSUMOWANIE

Pierwsza "AKCJA ŻONKIL" została zakończona, czas zatem na podsumowanie.

"AKCJA ŻONKIL" trwała do 30 kwietnia 2016r. Do Akcji przyłączyło się 21 szkół z powiatu ryckiego oraz 5 szkół z powiatu Kozienickiego. Łącznie zebraliśmy 24.384,34 zł. Największą kwotę zebrało Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach- 4.519 zł.

ŻONKILOWEGO ANIOŁA w ramach konkursu "Żonkilowe Iskierki Nadziei" otrzymało aż 5 szkół. które wykonały po 300 papierowych żonkili:

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie;
  2. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach;
  3. Publiczne Gimnazjum w Gniewoszowie;
  4. Szkoła Podstawowa w Swatach;
  5. Zespół Placówek Oświatowych w Leopoldowie;

Podczas całej akcji szkoły wykazały się ogromnym zaangazowaniem i pomysłwością w zbieraniu środków na Fundację, były to m.in kiermasze, kwesty a nawet happeningi.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni i z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do "AKCJI ŻONKIL": szkołom, dyrektorom, opiekunom, wolontariuszom i ich rodzicom, Harcerzom i ich rodzicom i opiekunom, wszystkim sponsorom i współorganizatorom całego przedsięwzięcia, bez pomocy których ta Akcja by sie nie odbyła.

Ta akcja po raz kolejny pokazała nam, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ-RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!!!

Zapraszamy na fotorelację  całej "AKCJI ŻONKIL"

18.04.2016

ZAKOŃCZENIE AKCJI ŻONKIL- 30.04.2016r. NA WYSPIE WISŁA

Serdecznie wszystkich zapraszamy na Piknik Rodzinny kończący "Akcję ŻONKIL", ktróry odbędzie sie 30.04 2016r. w Stężycy na "Wyspie Wisła". Pierwszym punktem programu będzie "BIEG PO ŻONKILE" dla dorosłych  oraz  "BIEG PO ŻONKILEK" dla dzieci. Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy, loteria fantowa z wartościowymi i ciekawymi nagrodami. Dorośli będą mogli skorzystać z usług brafitierki, kosmetyczki, skorzystać z porad specjalisty z zakresu ziołolecznictwa. Ponadto będą występy wokalne i taneczne dzieci i młodzieży oraz Koncert Charytatywny, podczas którego zaśpiewają: Paweł Juś, Adrianna Wojtaś oraz zespół Bleach. Podczas Pikniku będzie się odbywała licytacja bardzo ciekawych przedmiotów, które przedstawimy na naszej stronie juz niedługo. Zapraszamy wszsystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu! Wszystkie zebrane środki podczas tego pikniku będą przenaczone na pomoc osobom chorym na nowotwory oraz choroby przewlekłe.

31.03.2016

ROZPOCZĘCIE AKCJI ŻONKIL

18 marca 2016 roku na terenie powiatu RYCKIEGO I KOZIENICKIEGO rozpoczęła się kwesta w ramach "AKCJA ŻONKIL" organizowana przez naszą Fundację ,,Hospicjum-Razem możemy więcej". W akcję włączyło się wiele szkół z obdwu powiatów (wykaz szkół z powiatu ryckiego) (wykaz szkół z powiatu kozienickiego) oraz Harcerze z Dęblina, Ryk, Czernica oraz ze Stężycy.

Bardzo dziękujemy Wszstkim. którzy okazali swe szczodre serce i wsparli naszą akcję. Dziękujemy wolontariuszom -jesteście bardzo wyjatkowymi ludźmi, poświęcając swój wolny czas, dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar. Dziękujemy dzieciom, które zrobiły cudowne pisanki dla naszych podopiecznych.

19.03.2016

KONKURS NA PISANKI

Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci do wspólnego robienia pisanek podczas Kiermaszu Wielkanocnego pod Urzędem Miasta w Dęblinie, który odbędzie się już jutro t.j. 20 marca 2016 roku.

29.02.2016

ŻONKILOWE ISKIERKI NADZIEI

Fundacja "Hospicjum-razem możemy więcej" oraz gazeta "Głos" i ,,OKO" zachęca wszystkie placówki oświatowe do wzięcia udziału w konkursie ŻONKILOWE ISKIERKI NADZIEI.

19.02.2016

AKCJA ŻONKIL

"Akcja ŻONKIL" rozpoczęła się 11 października, w dniu uroczystego otwarcia naszej Fundacji "Hospicjum-Razem mozemy wiecej", podczas którego przedstawiciele z różnych placówek oświatowych odbierały cebulki żonkili, które dzieci i młodzież zasadziła na swoich terenach szkół i przedszkoli a na wiosnę kwiaty rozdawane będą podczas placówkom oświatowym, by na wiosnę rozdawać te piękne kwiaty, lub ich symbole podczas kwest. Wolontariusze będą zbierać datki w kościołach, szkołach, sklepach i na ulicach naszych miast w Powiacie Ryckim i Kozienickim. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

30.12.2015

Niespodzianka na Święta Bożego Narodzenia

Na Święta Bożego Narodzenia wolontariusze przygotowali świąteczne upominki dla pacjentów Hospicjum Domowego.

06.04.2014

Otwarcie Fundacji

11 października 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie Fundacji „Hospicjum-Razem możemy więcej”.
Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli:
- Minister Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Seredyn
- Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Hanna Czerska-Gąsiewska
- Burmistrz Miasta Dęblin Pani Beata Siedlecka
Natomiast patronat medialny objęli: „Radio Lublin”, ,,Twój Głos”, „Echo katolickie”, „Free TV”.